2021. március 21., vasárnap

Tapasztalat: AMIKOR ISTEN NEMET MONDOTT - heti imacélok - március 19-25.

 Megújulás és reformáció

Az „Imában egyesülve” heti bejegyzése és imakérései

http://100napimadsagban.blogspot.hu/

2021. március 19.

Amikor Isten azt mondta: Nem!

By Don MacLafferty

Búcsúzásképpen megöleltem és megcsókoltam családom minden tagját és ezt mondtam: „Találkozunk 16 nap múlva!” – aztán integettem és felszálltam a Calgary nemzetközi repülőtérre tartó helyi járatra. 2020. március 10-e volt és én egy megújulási alkalomra tartottam, amelyet a Fülöp-szigeteki Adventista Egyetemen szerveztek. Feladatom volt az is, hogy kiképezzem a az új Cavite misszió lelkészeit, hogy egy új nemzedéket tegyenek tanítvánnyá Jézus Krisztusnak. Ezen kívül segédanyagokat is vittem házaspároknak, akik meg akarták erősíteni házasságukat és tanítvánnyá szerették volna tenni gyermekeiket.

A COVID-19 járvány épp akkor indult erőteljes terjedésnek világviszonylatban, amikor a repülőgépem Vancouver felé vette az irányt, majd onnan egy másik géppel egyenesen Manilába repültem. April és én sokat beszélgettünk arról, hogy milyen veszélyes elindulni ebbe a küldetésbe és imádkoztunk is ezért. A Szentlélek ismételten ugyanarra a következtetésre vezetett: „Isten hívott el erre.” Isten sürgetett is, hogy most menjek. A globális helyzet még csak megfontolásra sem került.

Fogalmam sem volt azokról a kalandokról, amelyek rám vártak. Amikor megérkeztem a gyönyörű egyetemi kampuszra, nem is gondoltam arra, hogy be leszek ide zárva majdnem három hónapra. El sem tudtam képzelni, hogy lesz olyan idő, amikor a diákok órákon át fognak várakozni a tűző napon a sürgősségi rizsadagjukra és néhány szem zöldégre. Nem láthattam előre, hogy ezt a kampuszt minden este 18 órakor a biztonsági személyzet bezárja a kijárási tilalom miatt.

Két nappal az érkezésem után az egész egyetemet vesztegzár alá helyzeték. Mielőtt a kapukat lezárták volna a 3 ezer diákból 2 ezernek sikerült elhagyni az egyetem területét. Az egyetem területén maradt ezer diák és 500-an a személyzetből és családtagjaikból.  

Ahogy a megújulási programra készültem, eldöntöttem, hogy a jelenlét nem lesz kötelező két dolog miatt: egyrészről azért, mert a megújulásnak a szívből kell kiindulnia és másrészről azért sem, mert sokan féltek a tömeges gyülekezéstől már akkor is, mielőtt a kormány elrendelte a szociális távolságtartást. A félelem sokakat távol tartott. A nyitóestén néhány százan megjelentek és úgy foglaltak helyet a tágas előadóteremben, hogy egy padsorban ketten vagy legfennebb hárman ültek.  

Az egyetem hozzászokott a nagy eseményekhez, mint az imahát vagy az ehhez hasonlók, óriási kórusokkal és igényes szereplésekkel sok ezer ember előtt. De ez egy egyszerű megújulási eseménynek indult, ahol minden résztvevőt imára és interaktív bibliatanulmányozásra hívtunk. A váltás a szemlélődő közösségről az aktív részvételre sokkoló volt sokak számára.

Ahogy a megújulási hét haladt előre, úgy sokasodtak a hírek is a járvány terjedéséről. A félelem lebénította az egyetemet. A látogatók száma estéről-estére csökkent.

Néhány ember szívében erős vágy volt a megújulásra. Estéről-estére eljöttek Istent imádni, önmagukat megalázva megbánták bűneiket és keresték Jézust és a Szentlelket az Ige által. A március 21-i szombaton, a megújulási hét befejeződött. Azon a héten sokan kezdtek el új életet Krisztussal.

Isten arra indított, hogy kezdjünk el minden reggel 6 órakor egy tanítványsági képzést azoknak, akik szívből vágytak arra, hogy Krisztus tanítványaként növekedjenek, és tanítvánnyá tevők legyenek. Vasárnap reggel kezdtük és öt tanórát tartottam délelőttönként diákoknak, majd Zoomon tartottam egy tanítványsági képzést az újólag megszervezett Cavite misszió minden lelkészének, hogy majd március 26-án hazarepülhessek Kanadába. Ez egy nagyon szoros képzésnek indult és én így is gondoltam.

Azonban néhány nappal a távozásom előtt a járatomat törölték. A világ minden táján egyre-másra törtölték a járatokat. A barátaim találtak nekem egy másik járatot. Egy orvos, akit egy csomó katonai ellenőrzőponton átengedtek, gyorsan kivitt a repülőtérre, hogy elérjem az új járatot. Beléptem a Nino Aquino nemzetközi repülőtérre Manilában, ami olyan volt, mint egy elhagyatott raktárépület, és nem olyan, mint máskor lenni szokott, ami egy nagy hangyabolyra hasonlított, sokezer utassal megtöltve a folyosókat.

Izgatottan léptem a felvételi pulthoz, mert az volt az egyetlen, ami még nyitva volt. Kedvesen köszöntöttek, és elkérték az útlevelemet. Odaadtam. Mosolyogtak és megkértek, hogy tegyem fel a csomagomat a futószalagra. Felvettek. Megyek haza a járvány ellenére!

Az ügyintéző zavartan tanulmányozta a képernyőt. Elkérte a kinyomtatott jegyemet. Büszkén mutattam neki. A jegyet előző este vásároltuk. Sokáig nézte, majd ezt mondta: „Uram, nagyon sajnálom, de az ön jegye nem érvényes. Ön Kanadába készül utazni Hong Kongon keresztül és ma éjfélkor a Hong Kongi nemzetközi repülőteret le fogják zárni, minden tranzit utas számára. Az ön átszállása éjfél után lenne. Nem mehet!”

„Mikor van a következő járat” – kérdeztem bizonytalan optimizmussal. „Talán nyáron júniusban vagy júliusban” – válaszolta óvatosan. A reptér többi része zárva volt. Hívtam az orvost, akivel sötétedés után értünk vissza az egyetemre, minden óvatossági intézkedést figyelembe véve.

Másnap, egész nap titokban tarottam a jelenlétemet az egyetem területén. Este a lelkész csendesen elvezetett a gyülekezeti terem hátsó bejáratához, ahol a diákok imaórát tartottak. A lelkész megkérdezte a jelenlevőket: „El tudjátok képzelni, hogy Don lelkész ma este velünk van ahelyett, hogy Kanadában lenne, ahol a gépének most kellene leszállnia?” A diákok kórusban válaszolták: „Szeretnénk, ha itt lenne, de már régen elment.”    

Előléptem a pulpitus mögül a diákok elé, akik el voltak szakítva otthonuktól, édesapjuktól és édesanyjuktól. A dákok hangosan nevettek és tapsoltak. Együtt imádkoztunk azon az estén. A diákok őrültek annak, hogy a vesztegzár idején velük leszek, de megpróbáltak őszintén azért imádkozni, hogy Isten segítsen nekem hazajutni.

Aznap este a barátaim találtak nekem egy másik járatot, amit szintén törtöltek. Aztán találtak egy másik járatot az utolsó jeggyel. „Hú, micsoda gondviselés!” – gondoltam.

Másnap reggel Isten felébresztett, hogy imádkozzak és ráhangolódjak az Ő Igéjére. Alárendeltem az életem és helyzetem Neki. „Mi van a szíveden?” A szelíd, halk hang az Apostolok cselekedetei 16-ik fejezetéhez vezetett, amelyben a Lélek elzárta Pál útját, mielőtt meghallotta volna a macedóniai hívást. Tanulmányoztam a fejezetet, jegyzeteltem és bölcsességért imádkoztam.

A következő reggelen, megint odaszenteltem magam Jézus Krisztusnak. Kértem Istent, hogy adja nekem azt a bölcsességet, amelyet Jakab 1:5-8-ban ígért, hogy megtudjam, mit tegyek a hazautazásra megvett jegyemmel. A Szentlélek azonnal válaszolt, hogy már meg is adta a kért bölcsességet. Emlékeztetett az ApCsel 16 történetére, amelyet előző reggel adott nekem.

Kimentem a mezőre imádkozni. Isten szólt a szívemhez: „a fontossági sorrend, amelyet ebben a küldetésben adtam, még nem került a helyére. Indítom a fiatalok szívét, és ők készek meghozni a döntésüket. Úgy küldöm őket a kollégiumi szobáikba, vagy a szobáikba és otthonaikba, mintha nyilakat lőnék ki a tegzemből, hogy hívják a népemet imádkozni és hozzám térni. Elküldöm őket szerte az országba és az egész világra.”

„Mond le a foglalásodat, még ma este! Ne hagyd el azokat, akiket felkészítettem arra, hogy tanítványaimmá tedd! Hagyd abba annak a keresését, hogyan mehetnél el innen! Ne menj el, míg ki nem jelentem neked és Aprilnak, hogy a munka itt mostanra be lett fejezve. Szervezd úgy a diákokat, hogy először a szobatársaikat és az otthoni hozzátartozóikat hívják vissza hozzám, aztán készítsd fel őket arra, hogy a gyülekezeteiket hívják vissza hozzám.”

Lemondtam a foglalásomat – ami az utolsó esélyem volt, hogy hazamehessek – és belekezdtem a kalandba, ami túlhaladta minden elképzelésemet. A történet folytatását az angolul tudók itt olvashatják el: https://www.revivalandreformation.org/uip/blog/when-god-said-%E2%80%9Cyes!%E2%80%9D

 

A világegyház imakérései

2021. március 19–25.

·       Imádkozzunk a Világ Ifjúsági Napért, amely 2021. március 20-án kerül megrendezésre! Imádkozzunk azért, hogy sok fiatal bekapcsolódjon és életek változzanak meg az örökkévalóság számára!

·       Imádkozzunk a közelgő globális egyházi tábori összejövetelért, amelyet május 19-23 között rendeznek meg. Angolul tudók itt kaphatnak több információt:  click here

·       Imádkozzunk azért, hogy ráébredjünk az igazi reformáció és megújulás szükségességére!

·       Imádkozzunk azért, hogy lelkileg készen legyünk a következő válsághelyzetre!

Magyar imacélok: Imádkozzunk a magyar unió imacéljaiért: ADHSZK – Tóth Sándor munkatársai, Adventista Szociális Intézmények; a DET és TET gyülekezeteiért és lelkészeiért: Bp. Pestszentlőrinc „A” és „B” – Henter Barna; Gönc, Gyöngyös, Nagyút (szórvány) – Várhelyi Zoltán, Bodolai Zoltán, valamint Háló Sándor nyugalmazott munkatársunkért.

·       Imádkozzunk azért, hogy ez az év megújulást hozzon gyülekezeteinknek és minden gyülekezeti tagnak!

·       Imádkozzunk azért, hogy minél hamarabb megnyithassuk gyülekezeteinket és életerős közösségekként térjünk vissza imaházainkba!

·       Imádkozzunk az online istentiszteletek és evangélizációk áldásáért!

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése