2025. május 23., péntek

Vissza az oltárhoz – 100 nap imádságban 2025. április 4-től július 12-ig - NYOLCADIK hét - május 23-29

A korábbi anyagok itt találhatók meg: https://100napimadsagban.blogspot.com/

Vissza az oltárhoz – 100 nap imádságban

2025. április 4-től július 12-ig

Nyolcadik hét | május 23-29 | A digitális zavarok korlátozása | Tapasztalat

A ki nem nyitott ajándék, amely átformálta az életemet – tapasztalat

„Megzavarva”

írta Dwain Esmond

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet (Péld 4:23).

A középiskola harmadik évét megelőző nyáron történt (egy olyan iskolába jártam, amelynek minden velejárója az erőszak, a drogok, a szexuális erkölcstelenség stb. volt), hogy a szüleim úgy gondolták, környezetváltozásra van szükségem, és jó okuk volt rá. Mindig is „odavoltam” a szavakért és a nyelvért. Minden olyan tantárgyból kitűntem, amihez angol vagy írás tartozott, és ez már korán elkezdődött nálam. Aztán, amikor a hip-hop zene berobbant az amerikai zenei színtérre a 80-as évek végén és a 90-es években, rögtön rákattantam. Túlzásba is estem az akkori Hip Hop együtteseket illetően. Ha a zenéhez hozzáadjuk a Breakdancing nevű új táncőrületet, akkor duplán függő lettem. Friss volt. Városias volt. Ez voltam én.

Ha a szemlélődés által formálódunk át, ahogy Ellen White írásaiban sok helyen olvassuk (MS 4, 1897; MS 148, 1897; MS 117, 1899; MS 102, 1901 és még több helyen), akkor ez határozottan igaz volt rám. Megváltoztam attól, amit a fülembe pumpáltam és az arcom elé állítottam (Zsolt 101:3). Mire középiskolás lettem, már egy kis csoportban „rappeltem”, breakeltem a barátaimmal, és a popsztárságról álmodoztam. A szüleimmel együtt jártam gyülekezetbe, aktívan részt vettem a cserkészetben és az Adventista Ifjúsági Szolgálatokban (AYS), de elkezdtem letérni az útról. Zavart voltam, és teljesen eltértem attól a pályától, ahová Isten akart engem irányítani.

A szüleim adventista bentlakásos iskolába küldtek, messze a várostól. Azzal vigasztaltam magam, hogy bár messze leszek, de nem leszek messze a zenémtől. Akkor még nem tudtam, hogy valami más a zene helyére fog kerülni, és megváltoztatja az életemet.

Amikor apám felkészítette az autónkat a Pine Forge-i útra, nekem adta az Értelem, jellem, egyéniség című kétkötetes könyvsorozatot Ellen G. White-tól. Elérkeztem ahhoz a metszésponthoz, ahol személyes változásra vágytam az életemben, és a kezemben voltak az eszközök, amelyekkel elkezdhettem ezt a változást. Ahogy olvastam ezeket a könyveket, az életem elkezdett megváltozni. Semmi sem változtatta meg jobban az akkori lelki tapasztalataimat, mint a Biblia – amelyre az Értelem, jellem, egyéniség című könyv bátorított, hogy helyezzem az első helyre az életemben. A városi kultúrában felnőtté váló és megkeresztelt fiatalemberként Isten elkezdte eltávolítani azokat a zavaró tényezőket, amelyek akkoriban fogva tartottak, és most is ezt teszi az életemben.

Ma egy másik figyelemelterelés van a láthatáron! Sokan közülünk a tenyerünkben tartjuk. Napjainkban számos tanulmány számol be arról, hogy az elektronikus eszközök digitális függősége riasztóan növeli a depresszió és a szorongás, a negatív testkép és önértékelés, valamint a magányosság érzésének és akár az öngyilkosság esélyének a növekedését is. A legtöbb ember naponta átlagosan három-négy órát tölt a közösségi médiával. A képernyők előtt töltött órák bizonyítottan csökkentik a memóriafunkciókat, az empátiát, a kommunikációs készségeket, a koncentrációs/figyelmi képességet, valamint a gondolkodási és érvelési képességet. Ezek a hátrányok befolyásolják az ember azon képességét, hogy teljes mértékben imádja Istent és fenntartás nélkül szolgálja Őt.

Nem vagyok immunis a digitális média hatásaival szemben. Persze, szeretem az összes kényelmet, amit nyújt, az alkalmazásokat, amelyek megkönnyítik az életet, de ez nem az egész történet. Az egészségtelen digitális étrendem miatt gyakran „görgetek” a következő dopaminlöketetért, mint egy drogfüggő, aki a következő adagját keresi. Volt idő, amikor ébredéskor a telefonomért nyúltam, és ez volt az utolsó dolog, amire lefekvés előtt ránéztem. Istenemmé vált számomra, akinek hatalmában állt pozitívan vagy negatívan befolyásolni a hangulatomat minden egyes poszttal, like-kal vagy tweet-tel. Ismerősen hangzik?

Még a középiskolában megtanultam, hogy ha nem teszek összehangolt erőfeszítéseket, hogy visszaszerezzem az elmémet és a szívemet Isten számára, akkor elveszek. Felnőttként, aki a technológia által megszállott, digitálisan függő világban él, ismét szükségét érzem annak, hogy az élet ezen területén zászlót emeljek a Sátán ellen (Ézsaiás 59:19), hogy betölthessem Isten velem kapcsolatos célját. Nehéz újjáépíteni az istentiszteleti oltárunkat, miközben függünk az eszközeinktől. Itt az ideje, hogy „megszelídítsük” eszközeinket, és engedelmessé tegyük őket Isten akaratának!

Dwain Esmond lelkész író, szerkesztő és felszentelt lelkész. Jelenleg az Ellen G. White Estate társigazgatója/szerkesztője. Esmond lelkész több mint 28 éve szenteli életét és szolgálatát Isten szolgálatának számos különböző minőségben. Ő az alapítója ennek a Vissza az oltárhoz globális istentiszteleti kezdeményezésnek, és a témával foglalkozó jelenlegi InVerse Fiatal felnőttek bibliai szombati útmutatójának szerzője. A szolgálatban mellette áll Kemba, 29 éve felesége és tizenéves fiuk, DJ.

[Tanács a vezetőnek: Amikor befejezzük ezt az erőteljes bizonyságtételt, kérjük meg a kiscsoportokat, hogy álljanak meg és imádkozzanak azért, hogy Isten szóljon a szívekhez a következő időszerű és fontos tanulmányon keresztül. Imádkozzatok különösen azért, hogy a Szentlélek kiáradjon erre a Vissza az oltárhoz ébredési alkalomra]


Nyolcadik hét| május 23-29 | A digitális zavarok korlátozása | Tanulmány

Köszöntünk a Vissza az oltárhoz | 100 nap imádságban bibliatanulmányozás soron következő alkalmán!

Az elmúlt néhány alkalmon kifejezetten az Igére összpontosítottunk: hogyan fedezzük fel Jézust az Igében és az imádságban, és hogyan rejtsük el Isten Igéjét a szívünkben. Sok bibliai és gyakorlati eszközt osztottunk meg a növekedéshez ezeken a területeken.

Ma arról fogunk tanulni, hogyan helyezzük az Igét a világi dolgok elé, és mit jelent, hogy engedjük, hogy Jézus legyen az Úr, még a digitális zavaró tényezőink felett is. Mielőtt azonban elkezdenénk ezt a leckét, térjünk vissza Illés történetéhez.

Az illési megújulási momentum

A korábbi Vissza az oltárhoz alkalmakon megtanultuk, hogy Illés Isten jelenlétében állt, ami lehetővé tette számára, hogy bátran és rendíthetetlenül kiálljon Akháb király elé, még akkor is, ha olyan üzenetet közvetített, amelyet Akháb király nem akart meghallgatni. Ez akár az életébe is kerülhetett volna Illésnek, de Isten mellette állt.

Ezután megtudtuk, hogy minden alkalommal, amikor az Úr szava Illéshez szólt, Illés nem kezdett el vitatkozni Istennel a parancsainak értelmességéről. Ehelyett azonnal engedelmeskedett annak, amit Isten kért tőle.

Ahhoz, hogy felkészítsük a szívünket a mai illési megújulási momentumra, van egy másik felállós tevékenységünk.  Mindenki álljon fel ahol éppen van. Ahogy álltok, kezdjetek el menetelni a helyeteken. Ha ez egy kicsit butaságnak tűnik, tegyetek úgy, mintha a cserkészetben vagy egy menetelő zenekarban lennétek. Képzeletben halljátok, ahogy a vezetőtök parancsokat oszt? Bal, jobb, bal, jobb, bal jobb!

[Vezetői tipp: Álljatok fel, és kérjétek meg a kiscsoportokat, hogy a következő utasításokat osztva végezzék el veletek ezeket a menetelési műveleteket.]

Menetelés közben vegyétek fel a ritmust, és mondjátok hangosan. Bal, jobb, bal, jobb, bal, jobb.

Most álljatok meg egy pillanatra, és emeljétek fel a bal lábatokat, miközben a jobb lábatokon egyensúlyoztok. (Ha szükséges, kapaszkodjatok valamibe, hogy megtartsátok az egyensúlyt.) Miközben a bal lábat a levegőbe tartjátok, tegyetek úgy, mintha a bal lábatok a Baál imádatát vagy azokat a lelki kompromisszumokat jelképezné, amelyekkel esetleg ma küzdötök az életetekben.

Most cserélj lábat, és egyensúlyozz a bal lábadon, miközben a jobb lábadat a levegőben tartod. Ebben az ábrázolásban a jobb lábad az Isten iránti hűségedet és imádatodat jelképezi.

Most ismét menetelj a helyeden, a bal lábaddal kezdve. Csakhogy ezúttal ez a menetelési ének, amelyet menetelés közben hangosan kell mondanotok: Baál, Isten, Baál, Isten, Baál, Isten, Baál, Isten, Baál, Isten.

Ez nem hangzik jól, ugye? Azonban Izrael fiai nem csak ezt csinálták Illés idejében. Isten népe közül sokan még ma is ezt teszik, igen, még ma is.

Most állj meg egy pillanatra csendes imára, és kérdezd meg Istent, hogy van-e valami ebben az illusztrációban, amivel a szívedhez akar szólni.

Miközben nézzük a mai „illési megújulási momentumot”, tegyük fel magunknak a kérdést: "Hogyan hív engem Isten arra, hogy újjáépítsem (vagy megerősítsem) az imádat személyes oltárát? Hogyan hív engem arra, hogy tegyem félre a világi zavaró tényezőket?"

·       Az angolul tudók itt nézhetik meg a videót: https://tinyurl.com/BTTAW8VID1

Szeretnéd, ha Isten ma Úr lenne az életedben? Szeretnéd, ha segítene megbirkózni a lelki zavaró tényezőkkel, amelyek nyomasztanak, hogy az imádat oltára ismét erős lehessen az Ő dicsőségére?

A digitális zavarok veszélyei

Nem kell űrtudósnak lenni ahhoz, hogy felismerjük, hogy a digitális technológiák életünk nagyobb szeletét foglalják el, mint valaha. Amikor emlékezni akarunk valamire, nem papír és toll után nyúlunk. A telefonunkért nyúlunk. Amikor egy bizonyos időpontban fel akarunk ébredni, beállítjuk az ébresztőt az okostelefonunkon. Amikor fizetni akarunk valamiért, a világ számos pontján ezt digitálisan tesszük. A digitális technológia és a digitális média az életünk részévé vált, olyan szerves részévé, mint a kezünk és a lábunk.

Egy felmérésben több válaszadótól is megkérdezték, mit választana, hogy inkább egy csontját törjék el, vagy a telefonját. Csak egy szűkös többség mondta azt, hogy inkább a telefonját, mint valamelyik csontját törjék le. A technológia megváltoztat minket, akár elfogadjuk, akár nem.

A digitális technológia és a média legnagyobb hatása az, hogy képtelenek vagyunk az igazán fontos dolgokra koncentrálni. A figyelem a technológiafüggő korunk legnagyobb áldozata. Mégis ez a legértékesebb árucikk a nagy digitális cégek, például az Apple, a Google, a Facebook, az Amazon és a többi nagyvállalat számára. Furcsa módon a figyelem egyben az az eszköz is, amelyen keresztül Isten szól hozzánk, és fordítva. Ez az a döntő ok, amiért korlátozni kell a digitális figyelemelterelést, és egészséges digitális gyakorlatokat kell kialakítanunk.

Kezdjük el most!

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet” (Péld 4:23).

A fenti verset Salamon királynak tulajdonítják, aki a szerzője a Példabeszédek könyve nagy részének.

Olvassuk el, majd gondolkodjunk a következő igeverseken: 1Kir 11:1-9 - Milyen zavaró tényezőkkel szembesült Salamon élete során? Hogyan hatott rá néhány zavaró tényező?

[Vezetői tipp: Adj lehetőséget arra, hogy a kiscsoportok elolvassák ezeket a részeket és megvitassák. Milyen gyakorlati lelki alkalmazásokat találsz saját életedre?]

A legveszélyesebb zavaró tényezők közé tartozott, amelyekkel Salamon szembesült, hogy sok különböző nő iránt érzett szentségtelen vágyat. Mivel nem rendelte alá ezt a bűnét Istennek, szíve eltévelyedett. Még Salamon nagy bölcsessége sem volt elég ahhoz, hogy ellenálljon az érzelmi kísértéseinek. Amikor Salamon arról beszél, hogy minden féltett dolognál jobban őrizzük a szívünket, nem a mellkasunkban dobogó fizikai szívre gondol. Salamon a lényünk érzelmi központjára utal. Valójában azt mondja: „Vigyázz gondosan arra, hogy mit engedsz be az elmédbe, mert minden, amit az életben teszel, ebből a forrásból ered”.

A digitális média veszélye abban rejlik, hogy képes üzeneteket elhelyezni mélyen az elménkben, olyan üzeneteket, amelyeknek gyakran semmi közük Istenhez, az Ő Igéjéhez és az Ő céljaihoz az életünkkel kapcsolatban.

Mennyire fontos, hogy megőrizzük elménket? Ellen White írja: "Az elme irányítja az egész embert. Minden cselekedetünk, legyen az jó vagy rossz, az elmében gyökerezik. Az elme az, amely Istent imádja és a mennyei lényekkel szövetkezik. Mégis sokan egész életüket azzal töltik, hogy nem válnak értelmessé a kincsesláda [ékszerdoboz] tekintetében, amely ezt a kincset tartalmazza" (Értelem, jellem, egyéniség, 1. kötet, 72. o.).

Korlátozzuk a digitális zavarokat – Bibliatanulmány

1.    Ismerjük fel a zavarokat

Olvassuk el, majd gondolkodjunk Lk 10:38-42 szakaszán

·       Mit csinált Márta, ami akadályozta őt abban, hogy Jézus jelenlétének örüljön?

·       Helytelen volt-e Márta vágya, hogy Jézus testi szükségleteiről gondoskodjon?

·       Mit értett Jézus azon, amikor azt mondta, hogy Mária azt választotta, ami jobb?

·       Mit csinált Mária, miközben Márta dolgozott? Jézus konkrétan milyen tettét dicsérte meg Máriának?

[Vezetői tipp: Adj lehetőséget arra, hogy a kiscsoportok megbeszéljék a fenti témákat]

Márta azzal volt elfoglalva, hogy Jézusért cselekedjen, Mária pedig azzal, hogy Jézussal legyen. Jézus elfogadta Mária döntését, hogy az Ő lábainál üljön, mert ez a legfontosabb dolog, amit bármelyik ember tehet az életben. Soha semmi nem szabad, hogy elvonja a figyelmünket arról, hogy időt töltsünk Isten jelenlétében. Ez nem azt jelenti, hogy ne végezzük el a mindennapi teendőket, de mindezt úgy kell tennünk, hogy közben érezzük, hogy Jézus velünk van, és szívünk útjai minden pillanatban nyitva állnak az Ő sugallatai előtt.    

Tartsunk egy pillanatnyi szünetet! Azonosítsd azokat a pillanatokat, amikor a közösségi médiához fordulsz, mert unatkozol, fáradt vagy, magányos vagy stresszes vagy. Ismerd el, hogy a figyelemelterelés az, ami, egy gyenge kísérlet arra, hogy a szívedben lévő mélyebb ürességet orvosold.

2.    Azonosítsd a digitális zavarokat

A technológia és a média eszközök - segíthetik vagy akadályozhatják az Istennel való járásunkat, attól függően, hogyan használjuk őket.

Olvassuk el, majd gondolkodjunk 1Kor 6:12 és 10:23 szakaszain

·       Hogyan lehet a média lelki zavaró tényező?

·       Melyek azok a finom jelek, amelyek jelzik, hogy lelkünket valami megzavarja

·       Lehetnek időnként a jó dolgok a legjobb dolgok ellenségei?

[Vezetői tipp: Adj lehetőséget arra, hogy a kiscsoportok megbeszéljék a fenti témákat]

A média akkor válik zavaró tényezővé, amikor felemészti a figyelmünket, megváltoztatja a gondolkodásunkat, összehasonlításra ösztönöz, vagy elrabolja az Istennel töltött időnket. Észrevetted már, hogy néha milyen nehéz elcsendesíteni az elmédet, amikor megpróbálsz Istenre összpontosítani vagy a Szentírásról gondolkodni vagy elmélkedni? A nyugtalanság ima közben, a telefon állandó ellenőrzése, a szorongás, a Bibliaolvasás hiánya és a lelki éhség csökkenése mind-mind annak jelei, hogy megváltoztunk, és hogy csökken az Isten befogadására és élvezésére való képességünk. Ezek villogó piros lámpák az ember lelki életében.

3.    Biblia elvek az összpontosításra és gyakorlati alkalmazás

·       Részesítsük előnyben a csendes időt:

Olvassuk el, majd gondolkodjunk Zsolt 46:10 szakaszán. A csend lehetővé teszi számunkra, hogy meghalljuk Istent. Semmi sem helyettesítheti a csendes, sietség nélküli időt Istennel. Különítsünk el a nap elején egy nem megkerülhető, csendes időt, hogy Istennel beszélgethessünk. Kérd meg Őt, hogy ébresszen fel, és kelj fel, amikor hív.

[Vezetői tipp: Kérd meg a résztvevőket, hogy a következő 5 percben végezzék el a következő két tevékenységet: Készítsenek el egy „figyelemelterelési leltárt”, majd imádkozzanak minden egyes figyelemelterelésért, amit felírtak. Ezután adj nekik néhány percet, hogy visszajelzést adjanak arról, hogyan szól Isten a szívükhöz.]

·       Készítsünk egy „figyelemelterelési leltárt”

Olvassuk el, majd gondolkodjunk 1Kor 10:12-13 szakaszán. Írj egy listát azokról a dolgokról, amelyek elvonják a figyelmedet Istentől. Talán alkalmazások, műsorok, értesítések, emberek stb. Addig nem tudod korlátozni a digitális zavaró tényezőket, amíg nem vagy őszinte azzal kapcsolatban, hogy mik ezek, és konkrétan hogyan lopnak el értékes időt tőled és Istentől.

·       Imádkozz mindenik zavarért úgy, hogy felteszed a következő kérdést: Ez elősegíti, vagy akadályozza a Jézussal való kapcsolatomat?

4.     Állíts fel digitális határokat

Olvassuk el, majd gondolkodjunk Zsolt 16:8 szakaszán. Hogyan szűrte meg Dávid király azokat a dolgokat, hogy minek engedi meg elragadni figyelmét?

Íme néhány gyakorlati módszer, hogy korlátozzuk azokat a dolgokat, amelyek megakadályozzák, hogy Istent mindig szenünk előtt tartsuk.

·       Kapcsold ki az értesítéseket az áhítatok alatt

·       Használd a „Ne zavarjanak” vagy a Fókusz módot a nap folyamán

·       Jelölj ki képernyőmentes órákat vagy zónákat. Ezek azok az idők, amikor kikapcsolod a készülékedet. Ez nem lesz könnyű, de kifizetődő lesz, ha következetesen csinálod

5.     Cseréld ki, ne csupán töröld

Olvassuk el, majd gondolkodjunk Róm 12:21 szakaszán. Helyettesítsd a médiaidőt istentiszteleti zenével, szentírási elmélkedéssel, naplóírással vagy imasétával. Légy kreatív és szándékosan váltsd fel a negatív gyakorlatokat pozitív lelki szokásokkal vagy tevékenységekkel.

6.     Gyakorold a szombati nyugalmat

Olvassuk el, majd gondolkodjunk 2Móz 20:4-8 szakaszán. Használd a szombatot arra, hogy kikapcsolódj a médiából, és kapcsolódj Istenhez, a családhoz, a pihenéshez és a természethez. A szombat tökéletes alkalom arra, hogy megújítsd az Istenre való - média nélküli -összpontosításodat, és feltöltődj az előtted álló hétre.

7.     Személyes gyakorlati alkalmazás

Nem tudod, merre tovább? Íme egy 5 napos kihívás, hogy elindulj az egészségesebb digitális szokások és az Istenre szánt több idő felé vezető úton!

5 napos figyelemelterelési méregtelenítő kihívás

·       1. nap: Kapcsolj ki minden nem lényeges értesítést!

·       2. nap: Böjtölj egy kedvenc vagy gyakran használt alkalmazásodtól egész napra!

·       3. nap: Tölts 30 percet csendes elmélkedéssel az Igében és imádságban, ahelyett, hogy a képernyőbe bújsz!

·       4. nap: Írj naplót arról, hogy Isten mire tanít téged!

·       5. nap: Oszd meg a tapasztalataidat valaki mással!

Mi történne, ha az Igét a világi dolgok elé helyeznénk? Mi lenne, ha félretennénk a zavaró dolgokat, és a Jézussal való kapcsolatunkat helyeznénk előtérbe? Ha félretennénk a mesterséges dolgokat, és valami csodálatosat kapnánk magától Krisztustól?

Csatlakozz több különböző családhoz és egyénhez az alábbi 3 perces, inspiráló videóban, ahogyan kibontakozik a történetük. Ez a videó biztosan új kihívások elé állít és új módon fog meggyőzni téged, amikor arra törekszel, hogy zavartalanul élj Isten dicsőségére.

Az angolul tudók itt nézhetik meg a videót: https://tinyurl.com/JesusBeforeDistractions

Ne felejtsd el, hogy meghívtunk téged is, hogy csatlakozz a Generál Konferencia heti Vissza az oltárhoz ébredés Zoom-os imaórájára, amely minden vasárnap keleti idő szerint reggel 6 órakor kerül megrendezésre (magyar idő 12 óra). Mindenkit szeretettel várunk!

Zoom link az angolul értőknek: https://tinyurl.com/BTTA100 Jelszó: 18442025, vagy magyar nyelven szintén minden vasárnap 19 órakor az

Imaszobában: https://us02web.zoom.us/j/6388248543 vagy Facebookon

https://www.facebook.com/groups/1500962713516181 ahol a 100 nap imádságban programján vehetsz részt.

[Vezetői tipp: Térjünk át az e heti Vissza az oltárhoz imafókuszra. Bátorítsuk a résztvevőket, hogy nyissák ki a Bibliát, és a felsorolt bibliai ígéretekre hivatkozzanak, miközben együtt és egymásért imádkoznak.]

Imádkozzunk!

Bónusz segédanyag

Ha le szeretnél tölteni egy könyvjelzőt, amely emlékeztetőket tartalmaz a digitális élet egyensúlyának megőrzéséhez, kattints ide: https://tinyurl.com/BTTA-Balance

 

Nyolcadik hét | május 23-29 | A digitalis zavarok korlátozása | Imafókusz

Ígéretek, amelyeket igényelhetünk, amikor imádkozunk:

„Akinek szíve rád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mert benned bízik.” (Ézs 26:3) 

„Határozataidról gondolkodom, és ösvényeidre tekintek. Gyönyörködöm rendelkezéseidben, beszédedről nem feledkezem el.” (Zsolt 119:15-16) 

Közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg a kezeteket, ti, bűnösök, és szenteljétek meg a szíveteket, ti, kétszívűek!” (Jak 4:8) 

Imafókusz – 8. hét 

1. Dicsőség neked Uram, mert Te vagy a csend a viharban és a béke a zajban. Felemelem a Te nevedet világom káosza fölé. Úgy döntök, hogy Téged dicsőítelek ahelyett, hogy engednék a figyelemelterelésnek. Méltó vagy a teljes figyelmemre.

Igényeljük Zsolt 113:3 versét:

„Napkeltétől napnyugtáig dicsőítsétek az ÚR nevét!”

2. A tisztelet egyedül Téged illet, Uram. Félreteszem azokat a zavaró tényezőket, amelyek versengenek az odaadásomért. Gondolataim, időm és figyelmem tükrözze az irántad való tiszteletet. Te vagy az első az életemben.

Igényeljük Mt 22:37 és Zsolt 29:2 verseit:

Jézus pedig így válaszolt: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből!”

Adjatok dicsőséget az ÚR nevének, imádjátok az URat szent ékességben! 

3. Változtasd meg vágyaimat, Uram, hogy azok a Te akaratodhoz igazodjanak. Távolítsd el a ragaszkodásomat azokhoz a dolgokhoz, amelyek eltávolítanak Tőled. Teremts bennem egy új szívet - olyat, amely jobban vágyik a Te jelenlétedre, mint a telefonom, a média vagy az esztelen figyelemelterelésre.

Igényeljük Róm 12:2 és Zsolt 51:9 verseit:

„És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el az elmétek megújulása által, hogy megítélhessétek, mi Isten jó, kedves és tökéletes akarata!”

Tisztíts meg izsóppal, és tiszta leszek; moss meg, és fehérebb leszek a hónál.”

4. Állíts meg Uram, amikor elkezdek eltávolodni Tőled. Szakítsd félbe görgetésemet, csendesítsd el a zajt, és hozz vissza a Te csendességedbe. Amikor kísértésbe esem, hogy elkábuljak vagy elmeneküljek, emlékeztess arra, hogy Te vagy a menedékem!

Igényeljük Zsolt 119:37 és Zsid 12:1 versét!

„Fordítsd el a szememet, hogy ne lásson hiábavalóságot; a te utadon éltess engem!”

„Azért mi is, akiket a bizonyságok ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdőteret.”

5. Változtasd meg a napi rutinomat, Uram. Taníts meg arra, hogy életemet a Te hangod, nem pedig az értesítések szerint alakítsam. Segíts bölcs változtatásokat eszközölni abban, hogyan töltöm az időmet, hogy tisztán hallhassalak Téged, és teljes mértékben Veled járhassak.

Igényeljük Ef 5:15-16 és Péld 3:6 verseit!

Jól gondoljátok meg azért, hogyan járjatok: nem mint esztelenek, hanem mint bölcsek. Áron is megvegyétek az alkalmat, mert a napok gonoszok.

Minden utadon őrá gondolj, akkor ő igazgatni fogja útjaidat.

6. Segíts Istenem, hogy összpontosítani tudjak, amikor elmém elkalandozik, és szívem nyugtalanná válik. Erősítsd meg fegyelmemet, hogy Téged keresselek először. Nem tudom ezt megtenni anélkül, hogy a Te Lelked ne vezessen és ne szilárdítsa meg lépteimet.

Igényeljük Zsolt 12:1-2 és Jak 4:8 verseit:

„Segíts, URam, mert elfogyott a kegyes, eltűntek a hívek az emberek fiai közül! Hamisan szól egyik a másikhoz, hízelgő ajakkal, kétszínűen beszélnek.”

„Közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg a kezeteket, ti, bűnösök, és szenteljétek meg a szíveteket, ti, kétszívűek!”

7. Leheld rám Szentlelkedet, Uram! Készíts fel engem és készítsd fel testvéreimet a Te közeli eljöveteledre. Kelts életre minket a Te Igéd ereje által, és készíts fel minket, mint egyházat, hogy találkozzunk Veled a dicsőség felhőiben!

Igényeljük Ez 37:4-5 verseit!

„Azt mondta nekem: Prófétálj e csontok felől, és ezt mondd nekik: Ti száraz csontok, halljátok meg az ÚR beszédét! Így szól az én Uram, az ÚR ezeknek a csontoknak: Íme, én lelket bocsátok belétek, hogy megelevenedjetek.”

2025. május 16., péntek

Vissza az oltárhoz – 100 nap imádságban 2025. április 4-től július 12-ig - HETEDIK hét - május 16-22

Vissza az oltárhoz – 100 nap imádságban

2025. április 4-től július 12-ig

Hetedik hét | május 16-22 | Isten Igéje a szívünkben | Tapasztalat

A ki nem nyitott ajándék, amely átformálta az életemet – tapasztalat

Isten – szívünkben élő – Igéje

írta Ramon Canals

Ha énbennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és megadatik nektek. (Jn 15:7)

Előfordult már veled, hogy kaptál egy ajándékot, de elfelejtetted kicsomagolni? Jómagam az évek során sok-sok szép ajándékot kaptam a családomtól és barátoktól, amiket kíváncsian bontogattam. Egy ajándék azonban az összes közül nagyon emlékezetes marad: az első Bibliám. Bár ez volt a legjobb ajándék, amit valaha kaptam, mégsem nyitottam ki jó pár éven keresztül. Az első lapján ez a dedikálás olvasható: „… hogy soha el ne felejtsd se a barátodat, se Istent.” Ezt a Bibliát egy barátom ajándékozta nekem. Sajnos, idővel elfeledkeztem úgy a barátomról, mint az Istenről, akiről a Biblia lapjai szólnak.

Ez a Biblia éveken át rejtve volt a szemem elől, és mindazok elől is, akik a házamban éltek. Belepte a por, nem volt hatással az életemre, hiszen az értéktelen kacatok között hányódott. Egy napon azonban, korán reggel, csoda történt, miközben hazafelé tartottam New Yorkból, egy táncos rendezvényről. Isten szólt hozzám. Háromszor hallottam a hangját. Ezt mondta: Olvasd a Bibliát! Olvasd a Bibliát! Olvasd a Bibliát!

Olvassam a Bibliát? De hát, ilyet nem csináltam soha életemben! – gondoltam. Ám a Mindenhatónak ez az érintése nem is érkezhetett volna alkalmasabb időben. Szomorúnak és nyomorultnak éreztem magam. Úgy éreztem, mintha tékozolnám az életemet, főleg az ifjú éveimet. A múltam elgondolkodtatott: biztosan ilyen életet szeretnék? Akkoriban két barátom is meghalt: az egyik levetette magát egy New York-i felhőkarcoló 33. emeletéről, a másikat halálra késelték, miközben droggal üzletelt.

Hajnal 4-kor távoztam a szórakozóhelyről. A hang kitartóan ismételgette: Olvasd a Bibliát! Olvasd a Bibliát! Olvasd a Bibliát! Nem konkrétan a fizikai füleimmel hallható hang volt ez, de annyira egyértelműen kaptam egy ilyen késztetést, hogy nem kételkedhettem abban, hogy ez Isten hangja volt.

Miután hazaértem, valóban elkezdtem olvasni a Bibliámat. Eleinte nem értettem belőle semmit, de már a puszta olvasása is békével töltötte be a szívemet. Attól a naptól kezdve, hogy felfedeztem a Bibliát, világító lámpás lett az életemben.

Olyan időszakot találni, amikor nem kell sietnünk, és csak az Istennel való közösségre szentelhetjük az időt, igen nehéz a mai, rohanó világban. Arra szoktattak bennünket, hogy állandóan elfoglaltak legyünk. A modern élet kihívásai minden pillanatunkat felemésztik, és alig hagynak némi időt az Istennel való kapcsolatunk ápolására. Háborítatlan időt találni mindig küzdelem volt számomra (és gyanítom, hogy nem vagyok ezzel egyedül). Vannak időszakok keresztényi életemben, amikor órákat töltök a vele való közösségben, begyűjtöm jelenlétének sugarait és megmártózom az Igéjében és az imádságban. De aztán megint rohanni kezdek, és néha alig szánok időt egy-egy rövid ima elmondására az egész napon át.

Számomra nem kielégítő az ilyen típusú lelki élet, és számodra sem kell, hogy az legyen. Isten Igéje arra hív, hogy mindig az Ő lényén tartsuk a tekintetünket, még a legbuzgóbb elfoglaltságaink közepette is. Bár Isten a személyes és mély kapcsolatra törekszik velünk, mi gyakran kifogásokkal élünk: túl elfoglalt vagyok, túl fáradt vagyok, blablabla. De Isten Igéje gyengéden figyelmeztet arra, hogy legyünk csendben, és ismerjük el, hogy Ő az Isten (Zsolt 46:11), ehhez pedig időre van szükség.

A kereszténység története során az emberek felismerték a Biblia életet átformáló erejét. Az erő nem magában a könyvben rejlik (úgy értem, a tintában és a papírban), hanem a tartalmában, mert ez az élő Isten élő szava. Talán ezért mondta az Úr Jézus: …nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik (Mt 4:4).

A Bibliának átalakító hatása van, és ezt kevesen ismerik fel. A Biblia iránti szeretetem mély és nagyon személyes volt. Amikor az egyetemi éveim alatt különleges feladatot kaptam, 100 igevers memorizálását, szinte odáig voltam a gyönyörűségtől!

Ez a kísérlet valamiféle zarándokúton indított el: minden igevers úgy vésődött be elmémbe, mint amikor egy szobrász finom részleteket vés a márványba. Kezdetben kétségtelenül igen fáradságosnak tűnt az út, de ahogy előrébb merészkedtem a meredek tanulóösvényen, fokozatosan egyre kezelhetőbbnek tűnt. Ez volt az első lépésem a bibliai igehelyek memorizálásának figyelemreméltó útján. Később kezdtem kívülről megtanulni egész zsoltárokat, kulcsszakaszokat, a Szentírás jelentősebb részeit.

Annak ellenére, hogy óriásira növekedett már az általam memorizált igeversek tára, egész bibliai könyveknek megtanulásának nem kezdtem neki. Talán, mert nem volt elég ambícióm, illetve kitartásom hozzá. Egy váratlan akadály azonban megváltoztatta az igeversek megtanulásához való hozzáállásomat.

2009-ben szemműtétet végeztek rajtam, hogy korrigálják a rövidlátásomat. A műtét azonban egy időre rontotta a látásomat: közelre nem igazán láttam. Néhány hónappal a szemműtétem után meghívtak, hogy tartsak egy műholdas evangelizációs előadássorozatot. Kényszerhelyzetben voltam: hogyan fogok olvasni a Bibliából, látom-e majd a szavakat a kivetített képeken az előadásokon? 

A gondolat lelkesedést ébresztett bennem. Elhatároztam, hogy szóról szóra megtanulok minden bibliaszöveget, amit a következő este terveim szerint idézni fogok. Imádkoztam Istenhez segítségért, és Ő kedvesen válaszolt imáimra. Minden este, amikor bátorítottam a jelenlévőket, hogy kövessék a Bibliájukból az olyan igeverseket, mint például Róm 6:23, én emlékezetből idéztem a szöveget. Bár sokan azt hitték, hogy közvetlenül a Bibliából olvasom az igéket, én kívülről mondtam azokat. Miután 9 egymást követő estén teljesen hibátlanul idéztem a bibliaszövegeket, felismertem, micsoda hatalmas ereje van annak, ha emlékezetből mondom Isten Igéjét.

Ez a tapasztalat különlegesen értékes leckét tanított meg velem. Isten segítségével bárki memorizálhatja a Szentírás számos szakaszát, talán egész bibliai könyveket is, és ezáltal hihetetlen áldást nyerhet, mint ahogy velem is történt. Számomra ez életcél lett. Képzeljük csak el, milyen erő és hatalom volna abban, ha kívülről tudnánk a Bibliát!  

Ramón J. Canals a Hetednapi Adventista Egyház Generál Konferenciája Lelkészi Szolgálatok Osztályának vezetőjeként szolgál, és a Generál Konferencia elnöke asszisztenseként a Teljes Tagbevonás szolgálatában. Korábban ő volt a Generál Konferencia Szombatiskolai és Személyes Szolgálatok Osztályának vezetője, és szolgált még evangelizátorként, evangelizációs koordinátorként, Lelkészi Osztály vezetőként az egyház különböző szervezeti szintjein. A Lelkészi Osztály vezetésében végzett sok-sok feladata mellett ő felügyeli a Vissza az oltárhoz kezdeményezést is.

Hetedik hét| május 16-22 | Isten Igéje a szívünkben Tanulmány

Köszöntünk a Vissza az oltárhoz | 100 nap imádságban bibliatanulmányozás soron következő alkalmán!

Egy rövid áttekintés: az előző tanulmányokban átvettük az első három Vissza az oltárhoz alapelvet. Emlékszel, mi volt az első három elv?

[Tanács a vezetőnek: Kérd meg a résztvevőket, hogy kicsit tekintsenek vissza kicsoportokban vagy egyszerűen szólaljanak fel, és mondják el gondolataikat, mielőtt te elmondod nekik a válaszokat.]

·       Első elv: Jöjj Jézushoz, ahogy vagy!

·       Második elv: Tiszteld Jézust, mint Uradat!

·       Harmadik elv: Fedezd fel Jézus újfajta képét az Igében és az imádságban.

Vajon felfedezted Jézust a múlt héten új formában? Ha igen, miként módosította ez a megtapasztalás a lelki utadat Jézussal? (Írd le válaszodat, vagy mondd el bizonyságételedet egy barátodnak.)

Hogyan rejtsük szívünkbe Isten beszédét? – Bevezetés

Az alkalom előtt szánjunk pár percet arra, hogy visszaemlékezzünk a legbecsesebb szavakra, amiket valaha emberek mondtak nekünk. Esélyes, hogy pontosan fel tudjuk idézni, mit mondott, ki mondta, és hol voltatok éppen, amikor ezek a szavak elhangzottak. Melyek voltak ezek a szavak? Miért emlékszünk ezekre ilyen jól, és miért voltak jelentőségteljesek az életünkben, amikor elhangzottak? (Írjuk le, vagy osszuk meg gondolatainkat egy barátunkkal!)

[Vezetői tipp: Adj 1 percet a résztvevőknek, hogy csendben gondolkodjanak, majd még 4 percet, hogy két fős csoportokban beszélgessenek. Mindenkinek legyen 2 perce a beszédre. A végén kérj meg 2-3 főt, hogy mondják el élményeiket az egész csoport előtt.]

Egyes szavak olyan drágák nekünk, hogy nem tudjuk feledni! Mindazonáltal, Isten szavai a legdrágább szavak, amelyeket valaha leírtak, vagy kimondtak. Hát nem hiányoznának nagyon, ha nem lenne hozzáférésünk a Bibliához? Most van itt az ideje, hogy szívünkbe rejtsük Isten Igéjét, hogy mindig velünk maradjon!

A Nagy Orvos lábnyomán c. könyvben ezt mondja Ellen White: „Az értelem és szív kincstára legyen mindig telve azzal, ami »Meg van írva«. Tartsd az emlékezés csarnokában Krisztus drága szavait! Sokkal jobban kell értékelni őket, mint az aranyat és ezüstöt” (Budapest, 2001, Advent Kiadó, 146. o.)

Ezen az alkalmon megtanuljuk, hogyan sajátítsuk el annak művészetét, miként rejtsük Isten Igéjét a szívünkbe. Kutatjuk, miért is létfontosságú a Szentírás memorizálása, hogyan kezdjük el, milyen gyakorlati lépéseket tegyünk azért, hogy ez az életünk részévé váljon. Mire az alkalom véget ér, imánk és reményünk szerint mindenki elsajátítja, hogyan rejtse szívébe Isten Igéjét.

Mielőtt elkezdenénk, nézzünk meg egy rövid, bemutató videót az Ige memorizálásáról.

·       Az angolul tudók itt nézhetik meg a videót: https://tinyurl.com/BTTAW7VID1

Nos, feltehetjük a kérdést: „Miért kellene kívülről megtanulnunk a Szentírás igéit?” Ennek sokféle indoka van, de Zsolt 119:11 egy nagyon világos választ ad: Szívembe rejtettem beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened.”

A Szentírás memorizálása nem csupán a tudásról szól, inkább az átalakulásról. Isten Igéjének megtanulása azért is fontos, hogy megismerjük Istent, elmélyítsük a vele való kapcsolatunkat, és összehangoljuk az Ő szívével a miénket.

1.     rész: Az utazás elkezdődik

Három alapvető lépést vegyünk át, miközben elindulunk az Ige memorizálásának útján:

1.     Kérjünk Istentől égő vágyakozást: kérjük Istent, hogy ültessen belénk vágyat aziránt, hogy szívünkbe fogadjuk Igéjét. Még ha kevés is ez az elején, kérjük, hogy növelje!

[Vezetői tipp: Ennél a pontnál adj 2 percet a résztvevőknek, hogy körben mindenki felsorolhasson két indokot, miért vágyik a Szentírás memorizálására.]

2.     Imádkozzunk a Szentlélek segítségéért: a Szentírás memorizálása nem csak az elménk edzése, hanem lelki gyakorlat is egyben. Imádkozzunk a Szentlélekért, hogy vezessen, és erősítse memóriánkat.

[Vezetői tipp: Adj 2 percet a kiscsoportoknak, hogy imádkozzanak együtt az Ige memorizálása iránti vágyért és a Szentlélekért, hogy segítse őket visszaidézni, amit megtanultak.]

3.     Cselekedjünk hittel: válasszunk ki egy olyan Biblia fordítást, amit szeretünk, válasszunk ki egy igeverset, egy könyvet vagy fejezetet, és tegyük meg az első lépést. Bízzunk Isten segítségében!

2.     rész: A memorizálás egyszerű lépései

Alább találtok néhány egyszerű és hatékony lépést a Szentírás részeinek memorizálásához. Példákat is mutatunk, hogyan alkalmazzátok ezeket a lépéseket, majd szánunk időt arra, hogy gyakoroltassuk az igevers memorizálását.

1.     Válasszuk ki az igeverset vagy szakaszt: kezdjük egyetlen igeverssel. Például, Fil 4:13-mal, amely így szól: „Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.”

2.     Imádkozzunk! Miután kiválasztottuk az igeverset, imádkozzunk a Szentlélek segítségéért a tanulásban. Imádkozzunk, hogy a választott ige élő és cselekvő része legyen mindennapi életünknek.   

3.     Olvassuk el hangosan az igeverset egymás után néhányszor, elején és végén megemlítve az igehelyet is. Ez nem arról szól, hogy olyanok leszünk, mint a papagájok, akik egyszerűen ismételgetik, amit hallanak, hanem arról, hogy megtanuljuk a szöveget a referenciával együtt, és ez így tökéletes.

4.     Bontsuk rövidebb részekre a szöveget: osszuk rövidebb, logikus kifejezésekre vagy részekre.

„Mindenre van erőm”

 „a Krisztusban”

„aki engem megerősít.”

5.     Mondjuk vissza hangosanmondjunk vissza minden részt hétszer kívülről, majd kössük össze a részleteket. Ismételjük el az egész verset 21-szer, az igehely megjelölésével együtt. A 21-szeres ismétlés segít átemelni a rövid távú memóriánkból a hosszú távú memóriánkba a verset.

6.     Készítsünk róla hangfelvételt és hallgassuk: rögzítsük hangfelvételre, ahogyan mondjuk az igeverset, majd hallgassuk meg napközben ahányszor csak tudjuk.

7.     Használjuk a képzeletünket: miközben visszamondjuk a verset, képzeljük el képi formában is a jelentését. Fessük le képzeletben magunkat, amint a próbák közepette Krisztustól kapjuk az erőt.

8.     Írjuk le az igeverset és imádkozzuk: írjuk le a szöveget emlékezetből. A kézírás a legjobb, hiszen, ha írjuk, azzal is erősebben bevésődik a memóriánkba. Majd alakítsuk imádsággá a szöveget: „Uram, hiszem, hogy mindenre van erőm Krisztus által, aki engem megerősít.”

Most, a következő linken található munkalap segítségével (https://tinyurl.com/BibleMemorization) szánjunk rá 15-20 percet, hogy a fenti lépések segítségével megtanuljunk egy bibliaszöveget. Válasszunk a következő igeversek közül: Józs 1:8; Kol 3:16; Zsid 4:12; Ézs 26:3 vagy Zsolt 16:8. Olyan verset válasszunk, amit még nem tudunk kívülről!

[Vezetői tipp: Ossz ki mindenkinek egy igevers memorizáló munkalapot, és adj 15-20 percet az embereknek, hogy széledjenek szét a teremben, vagy menjenek ki a szabadba, és gyakorolják az igevers megtanulását. Miután újra összegyűltetek, mondják el tapasztalatukat, vagy magát a bibliaszöveget.]

3.     rész: Élethosszig tartó szokás kialakítása

Ahhoz, hogy mesterei legyünk az igeversek memorizálásának, a következetesség a kulcs. Törekedjünk arra, hogy beépítsük napirendünkbe ezt.

Íme, néhány javaslat:

·       Reggeli áhítatok: kezdjük a napot azzal, hogy idézünk egy bibliaszöveget az imádság idején.

·       Közlekedés: hallgassuk a felvett igeverseket, miközben tömegközlekedési eszközön utazunk.

·       Séta/várakozás/bizonyságtevés közben: használjuk ki a gyaloglás vagy várakozás perceit, amikor sorban állunk, vagy hívásvárakoztatás történik, vagy amikor másokkal együtt várakozunk valahol, hogy idézzük a Szentírást. Amikor másokkal osztunk meg egy-egy megtanult szakaszt, akkor az még hasznosabb.

·       Esti elmélkedés: gondolkodjunk esténként a megtanult szakaszokon, amikor végre lazítunk. Idézzük magunkban, mielőtt elalszunk. Így valószínű, hogy másnap ezzel ébredünk.

Újra: az ismétlés a tudás anyja. Ahogyan a szokásaink tetteink ismétléséből alakulnak ki, úgy az igeversek memorizálása is csak úgy lehetséges, ha naponta gyakoroljuk.

4.     rész: Az elmélkedés – az igeversek memorizálásának kulcsa

Olvassuk el, majd gondolkodjunk a következő igeverseken: Zsolt 1:2; Zsolt 77:12-13; Zsolt 119:11.  Mit mondanak ezek a szakaszok az elmélkedés fontosságáról?

Olvassuk el, majd gondolkodjunk Zsolt 119:87-99 szakaszán! Mit tanít ez a szakasz a bibliai szakaszokon való elmélkedés szépségéről? E szakasz mely része enyhíti ma leginkább lelked éhségét?

[Vezetői tipp: Adj 7-10 percet a kiscsoportoknak, hogy olvassák el a fenti szakaszokat, és gondolkodjanak azokon.]

A memorizálás csak a kiindulópont, az elmélkedés kelti életre az Igét. Ahogy Ellen White mondta egyszer: „A Bibliát gyakorlati célból adta Isten.” Miközben memorizálsz, szánj időt az igeversek jelentésének megértésére, és a gyakorlati alkalmazásra. Tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:

·       Mit mond nekem Isten e szakasz által?

·       Hogyan alkalmazható ez ma az életemre?

·       Ezután imádkozz az igevers szavaival, és engedd, hogy formálja gondolataidat és tetteidet.

Angolul értők megnézhetik az alábbi, lelkesítő videót Canals testvértől:

·       https://tinyurl.com/BTTAW7VID2

Ha további segítséget szeretnél a bibliaszövegek memorizálásához, és szeretnéd, ha ez még nagyobb hatással lenne életedre, fontold meg, hogy mélyebben tanulmányozod 5Mózes 6. fejezetét. Isten utasításai, amelyeket itt Mózesnek adott, nem csak az ősi Izraelnek szóltak, hanem ma is iránymutatóként szolgálnak számunkra. Rámutatnak, hogyan fogadjuk szívünkbe az Igét oly’ módon, hogy az formálja gondolatainkat, tetteinket és jellemünket. Az ebben a fejezetben említett elvek a fentebb leírt lépésekkel együtt olyan szinten engednek elmélyülni az Igében, ami örökre megváltoztatja az életedet.

Kezdd el ma! Válassz egy igeverset, tanuld meg kívülről, és engedd, hogy megváltoztassa az életedet! Emlékezz, Isten nem csak azért adta Igéjét, hogy olvasd, hanem azért is, hogy éld!

5.    rész: Személyes gyakorlati alkalmazás

·       1. Kihívás: Válassz ki 2-4 igeverset, és tanult meg kívülről a következő héten. Olyan verseket válassz, amelyek szívedhez szóltak, miközben csöndben tanulmányoztad az Igét. Kövesd a tanulmányban vázolt lépéseket, amelyek segítségedre lesznek a tanulásban.

·       2. Kihívás: Tanulmányozd 5Móz 6:1-9 verseit, és keress olyan parancsszavakat, amelyek azt tanítják, miként memorizáld Isten szavát. Tedd fel magadnak a kérdést, hogyan tudnád ezeket a cselekvésre szólító szavakat a mindennapi életed részévé tenni.

·       3. Kihívás: Tégy határozott lépéseket azért, hogy a bibliaszövegek tanulása mindennapi szokásoddá váljon!

Ne felejtsd el, hogy meghívtunk téged is, hogy csatlakozz a Generál Konferencia heti Vissza az oltárhoz ébredés Zoom-os imaórájára, amely minden vasárnap keleti idő szerint reggel 6 órakor kerül megrendezésre (magyar idő 12 óra). Mindenkit szeretettel várunk!

Zoom link az angolul értőknek: https://tinyurl.com/BTTA100 Jelszó: 18442025, vagy magyar nyelven szintén minden vasárnap 19 órakor az

Imaszobában: https://us02web.zoom.us/j/6388248543 vagy Facebookon

https://www.facebook.com/groups/1500962713516181 ahol a 100 nap imádságban programján vehetsz részt.

[Vezetői tipp: Térjünk át az e heti Vissza az oltárhoz imafókuszra. Ha lehetséges, adjunk a résztvevőknek egy példányt az imafókusz lapból.]

Imádkozzunk!

Hetedik hét | május 16-22 | Isten Igéje a szívünkben | Imafókusz

Ígéretek, amelyeket igényelhetünk, amikor imádkozunk:

„Uram! örökké megmarad a te igéd a mennyben.” (Zsolt 119:89) 

„Ha énbennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és meglesz az néktek.” (Jn 15:7) 

„És ez az a bizodalom, amellyel ő hozzá vagyunk, hogy ha kérünk valamit az ő akarata szerint, meghallgat minket:

És ha tudjuk, hogy meghallgat bennünket, akármit kérünk, tudjuk, hogy megvannak a kéréseink, amelyeket kértünk ő tőle.” (1Jn 5:14-15)

 

Imafókusz – 7. hét 

1. KÉSZÜLJ: Drága mennyei Atyánk! Most, hogy arra készülünk ezen az új héten, hogy visszaforduljunk lélekben a Bibliához, készítsd fel elménket arra, hogy nyitott legyen! Tégy készségessé arra, hogy kilépjünk a napi rutin által kialakított komfortzónából, miközben engedjük, hogy készíts bennünket a te közeli, második eljöveteledre és fejleszd a jellemünket. Igényeljük Jel 22:7 versét:

„Íme, hamar eljövök. Boldog, aki megtartja e könyv prófétai beszédeit.”

2. PIHENJ: Drága Atyánk, Istenünk, ahogy belépünk szent szombatod nyugalmába, segíts, hogy meg tudjunk nyugodni benned! Segíts, hogy letegyük bűneinket lábad elé, gondjainkat a te válladra, jövőnket a te kezedbe, identitásunkat abba a bizonyosságba, hogy szeretsz minket, és a te gyermekeid vagyunk.

Igényeljük Róm 8:15 versét:

„Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!”  

3. IMÁDKOZZ: Drága Jézus, miközben egyházunk vezetői a világ minden részéről készülnek a Generál Konferencia ülésszakára, kérünk, készítsd fel a szívüket a meghozandó döntésekre, az új vezetői pozíciókra, amelyeket be fognak tölteni, és a misszióra, amire hívod őket. Segíts bennünket, hogy bátorítani tudjuk az általad kijelölt vezetőket, és emeljük karjukat az imára, mint ahogy Áron és Húr tartották Mózes karjait.

Igényeljük Jn 15:7 versét:

„Ha énbennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és megadatik nektek.”

4. VÁGYAKOZZ: Drága mennyei Atyánk, kérünk, adj éhséget és égő vágyakozást az iránt, hogy szívünkbe fogadjuk Igéidet. Küldd el Szentlelked erejét, hogy emlékezzünk arra, amit megtanultunk, és tudjuk, hogyan alkalmazzuk mindazt a mindennapi életünkben.

Igényeljük Kol 3:16 versét:

Krisztus beszéde lakozzék bennetek gazdagon, minden bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást zsoltárokkal, dicséretekkel, lelki énekekkel. Szívetekben hálaadással énekeljetek az Úrnak!

5. NÖVEKEDJ: Drága Jézus, adj növekedést egyéni életünkben, családjainkban, gyülekezeteinkben! Finomítsd jellemünket, égesd ki a bűn és a lelki megalkuvás salakját szívünkből. Taníts, hogyan építsük és erősítsük az imádat oltárait!

Igényeljük Jn 4:24 versét!

Az Isten Lélek, és akik őt imádják, azoknak lélekben és igazságban kell őt imádniuk.

6. FOGADD EL: Drága mennyei Atyánk! Segíts, hogy elfogadjuk a küldetést, és szívből mondjuk, hogy ELMEGYEK! Adj bátorságot, hogy mindenkivel megosszuk az Igédben talált reménységet, akivel csak találkozunk!

Igényeljük Jn 17:3 versét:

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.”

7. MERJ: Drága Jézus, nagy és megfoghatatlan dolgokat kérünk tőled a közelgő Generál Konferencia ülésre. Kérjük Szentlelked kitöltetését. Nem engedünk el téged! Merünk többet kérni.

Igényeljük Jer 33:3 versét!

„Kiálts hozzám, és felelek, nagy dolgokat mondok neked és megfoghatatlanokat, amelyeket nem tudsz.”